סקר חדש מעלה: בפסח 2011 רוב הישראלים (60%) יוצאים לחופשה

 

סקר שערכה חברת המחקר גיאוקרטוגרפיה עבור סינריון מערכות, לשעבר לביא טיימטק, מעלה:

בפסח 2011 רוב הישראלים (60%) יוצאים לחופשה

כ- 60% מהיוצאים לחופשה עושים זאת על חשבון ימי החופשה שלהם. 24% יוצאים לחופשה במימון מלא של ימי החופשה ע”י המעסיק ו- 11% במימון חלקי.
אלי אבני, מנכ”ל סינריון מערכות: “הנתונים מעודדים ומבטאים התאוששות במשק”

כ- 40% מהמועסקים בישראל יוצאים לחופשת הפסח כאשר ימי החופשה הינם על חשבון המעסיק באופן מלא או חלקי. כך עולה מסקר שביצע מכון גיאוקרטוגרפיה עבור סינריון מערכות (לביא טיימטק לשעבר), המתמחה במתן פתרונות מחשוב לניהול המשאב האנושי בארגון. הסקר התבצע בקרב 500 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, המהווים מדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה היהודית במדינת ישראל.

מהסקר עולה כי כ- 24% יוצאים לחופשה במימון מלא של המעסיק. כ- 11% מהמועסקים העידו כי עלות ימי החופשה שלהם מתחלקת עם המעסיק. עוד עולה מהסקר כי 59% מכלל המועסקים (המהווים
כ- 40% מכלל הציבור) יצאו במהלך חג הפסח הקרוב לחופשה, בין אם לבקשתם ובין אם כחופשה מרוכזת מטעם מקום העבודה.

יש לציין כי מרבית היוצאים לחופשה היו שבעי רצון  מהיציאה לחופשה, בין אם מדובר בחופשה מרוכזת ובין אם יזמו אותה בעצמם. 65% מהמועסקים שבעי רצון ביחס לחופשה שלהם בפסח, עם זאת שיעורי שביעות הרצון גבוהים בקרב היוצאים לחופשה על פי בקשתם או באופן מרוכז (82% ו-79% בהתאמה), לעומת שיעור שביעות הרצון בקרב מי שאינם יוצאים לחופשה (39%).

24% עובדים במהלך פסח, 16.4% יוצאים לחופשה מרוכזת ו-23.9% לחופשה על פי בקשתם

 

אלי אבני, מנכ”ל סינריון מערכות (לשעבר לביא טיימטק): “הנתונים מעודדים ומבטאים התאוששות במשק הישראלי. בסקרים שביצענו בתקופות משבר ראינו ירידה חדה באחוז המועסקים היוצאים לחופשות, הן מאחר שחששו לאבד את מקום עבודתם והן מכיוון שליציאה לחופשה מתלוות בדרך כלל עלויות בילוי ופנאי שנחשבות למותרות בעיתות משבר. השנה אנו רואים כי רוב הישראלים לא מוותרים על חופשתם וחלק לא מבוטל מהמעסיקים אף משלמים עליה באופן מלא או חלקי. אם בעבר מעסיקים הוציאו עובדים לחופשות מרוכזות על מנת לצמצם חבות בגין יתרות חופשה, הרי שהשתתפות המעסיקים בעלות ימי החופשה מעידה על התאוששות ומתן הטבות לעובדים”.