חמש סיבות לכך שתלוש השכר של העובדים שלכם חייב להיות דיגיטאלי

4 דקות | 15 באוקטובר 2020
אילוסטרציה - שכר

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מרבית הארגונים כבר הבינו את החשיבות של תלוש השכר הדיגיטלי. עברו הימים שבהם מחלקת משאבי האנוש / שכר, הדפיסו את  התלושים, קיפלו , הכניסו למעטפות, רשמו עליהן את שם העובד והחזיקו אצבעות שלא יהיו טעויות ועובד מסוים יקבל בטעות תלוש של עובד אחר.

המעבר לתלושים דיגיטאליים נעשה לא רק משיקולים של חסכון באדמיניסטרציה וניירת או מסיבות של טעויות אנוש. הוא מחויב המציאות משום שזהו פתרון בטוח, ידידותי למשתמש ולסביבה ואפילו חוסך פניות למחלקת השכר לקבלת הסברים משום שמערכות שכר מתקדמות, מספקות לעובד באמצעות אפליקציית סמרטפון, תלוש שכר חכם המאפשר קבלת הסברים בקלות.

אבטחת מידע

זה לא סוד שתלוש השכר מכיל מידע פרטי שהמעסיק והעובד רוצים לשמור תחת מנגנוני אבטחת מידע ופרטיות, ברמה הגבוהה ביותר. מבחינת הארגון, גורם שאינו מורשה לא יוכל להיחשף למידע לא רלוונטי, ולכן מערכת השכר חייבת להיות כפופה לסטנדרטים הגבוהים ביותר של אבטחת מידע ולמנגנון הרשאות לסביבה מרובת משתמשים, המבטיח כי משתמש נחשף אך ורק למידע הרלוונטי לו.
מבחינת העובד, הגישה לתלוש השכר שלו צריכה להיות מוגנת בסיסמה ומעניקה לו ביטחון שאכן המידע פרטי ומוגן.

נוחות

הרבה יותר קל לתת מענה לבקשות עובדים כגון היסטוריה של תלושי השכר. בין אם אנשי משאבי אנוש /שכר עובדים במשרד או מרחוק כפי שקורה רבות בעת הזו, הם יכולים לגשת למערכת שכר שכר ולשלוף בקלות את המידע המבוקש ולהעבירו לעובדים.
יתרה מזו, במידה והארגון מאפשר לעובד גישה נרחבת למידע אודות תלושי השכר שלו, הוא יוכל לראות בעצמו, באמצעות האפליקציה, לא רק את תלוש השכר האחרון, אלא גם תלושים קודמים.

ידידותי למשתמש

אין מחלוקת על כך שהבנת תלוש השכר ואופן החישוב אינו נהיר למרבית העובדים, אשר לעיתים מתייאשים אפילו מהניסיון לעקוב אחרי מה שמגיע להם. אלו שאינם מתייאשים, מציפים את מחלקת השכר בפניות לקבלת הסברים.
כיום, אפילו חברות בסדר גודל קטן ובינוני, יכולות להעניק לעובדים שלהם תלוש שכר חכם ומבואר באפליקציה.
לחיצה על רכיב שכר מסוים מציגה הסבר מפורט על אופן החישוב של רכיב זה.

זהו win-win לארגון ולעובד. העובד מרגיש שקיפות והוגנות ומחלקת השכר חוסכת זמן שהוקדש לפניות ומתן הסברים.

תלוש שכר חכם במובייל

גישה מכל מקום ובכל זמן

במיוחד בעת הזו, בה גם אנשי משאבי אנוש /שכר עובדים לפחות באופן חלקי מהבית, במידה ומערכת השכר נמצאת בענן, הם יכולים לגשת אלה ולתת מענה לעובדים מכל מקום ובכל זמן.
גם התלוש הדיגיטאלי, נגיש לעובד מכל מקום, בכל זמן ובכל מכשיר קצה.

ידידותי לסביבה וחוסך עלויות

יותר ויותר ארגונים לוקחים אחריות על סביבת עבודה ירוקה. תלושי שכר מודפסים צורכים משאבים רבים: נייר, טונר ואנרגיה, מה גם שאחסון תלושי שכר מודפסים בדרך כלל מהווה מטרד עובדים. תלושי משכורת דיגיטליים הם הרבה יותר חסכוניים ומהווים דרך עבור משאבי אנוש ועובדים להראות את מחויבותם להיות ידידותיים יותר לסביבה.

     

את חבילת Synerion 100 כבר הכרתם? – שירותי חשבות שכר, ומערכות משולבות לניהול המשאב האנושי, נוכחות, שכר ודיני עבודה, לחברות בסדר גודל קטן ובינוני.

בקבוצת הלינקדאין שלנו יש כבר קרוב ל- 1,700 חברים!
הצטרפו גם אתם לשיח המקצועי הכולל עדכונים, חדשות וקהילת מומחים מעולם משאבי האנוש והטכנולוגיה.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp