מחקר – 1 מכל 3 עובדים מרחוק יחפש עבודה אם יתבקש לחזור לעבוד במשרד במשרה מלאה

3.5 דקות | 3 במאי 2021
אילוסטרציה: עבודה מרחוק

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

ככל שיותר ויותר מקומות עבודה חוזרים לשגרה ומנסים להחזיר עובדים מרחוק למשרדים, הם נתקלים בבעיה: עובדים המתנגדים לחזרה לעבודה במשרד במשרה מלאה. כך עולה ממחקר חדש של חברת Robert Half.
הסקר שנערך בחודש שעבר בקרב למעלה מ- 1,000 עובדים בארה"ב מעלה כי כשליש מהעובדים העובדים כיום מהבית אמרו כי יחפשו עבודה חדשה אם מעסיקיהם ידרשו מהם לחזור למשרד במשרה מלאה. כמעט מחצית מהנשאלים אמרו שהם מעדיפים במקום זאת מודל עבודה היברידי, המשלב בין עבודה במשרדים לעבודה מהבית, וחוסך להם את הפקקים שבדרך.

עם זאת, עובדים מסתייגים מהמשך עבודה מהבית באופן מלא:

  • 28% הביעו חשש מפגיעה ביחסים שלהם עם עמיתיהם
  • 26% ציינו ירידה בתפוקות מהבית
  • 20% הצביעו על פחות הזדמנויות להתקדם בקריירה בגלל חוסר נראות.

מודלים גמישים של עבודה

כמה מעסיקים מגדולים יותר, מציגים את המודלים הגמישים שלהם לחזרה לשגרה, כאלה שם יסייעו להם לגייס טאלנטים. פוסט בבלוג של Spotify שפורסם ב -12 בפברואר, תיאר את המדיניות המאפשרת לעובדים לקבל החלטה, בשיתוף עם מנהליהם, באיזו תדירות הם עובדים מבתיהם, או מהמשרד, או מחלל עבודה משותף. החברה מסרה כי העובדים יוכלו לעבוד באופן מלא במשרד, או באופן מרוחק לחלוטין, או שילוב של שניהם.

עבודה היברידית –  מושג שנחשב כמעט עתידני בחלק מהחברות לפני למעלה משנה – עבר לקדמת השיח בתחום משאבי האנוש בשנת 2021. חברת הייעוץ גרטנר, הרחיקה לכת ואמרה כי אסטרטגיית העבודה ההיברידית היא גורם מפתח בתכנון משאבי אנוש השנה, שמעודדת ארגונים להעריך מחדש את גישותיהם כלפי גמישות במקום העבודה. בגרטנר גם מרגיעים ואומרים שהעבודה במודל ההיברידי לא תפגע בתרבות הארגונית.

בהקשר זה, אתם מוזמנים לקרוא את הפוסט שלנו מיוני 2020, אבל רלוונטי גם היום – ניהול המשאב האנושי ביום שלאחר קורונה – הופכים משבר להזדמנות

בקבוצת הלינקדאין שלנו יש כבר למעלה מ- 1,750 חברים!
הצטרפו גם אתם לשיח המקצועי הכולל עדכונים, חדשות וקהילת מומחים מעולם משאבי האנוש והטכנולוגיה.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp