עבודה מרחוק – תחושות מעורבות בקרב העובדים

4 דקות | 4 במאי 2020
אילוסטרציה: עבודה מרחוק

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

למרות ההקלות של משרד הבריאות, המשק לא ממהר להחזיר למקום העבודה את העובדים שיכולים לבצע את עבודתם מרחוק. סקר שערכה קבוצת ההשקעות Viola בקרב חברות טכנולוגיות, מעלה כי למרות שמותר ליותר עובדים לעבוד ממקום העבודה, 75% מהחברות נשארות ב"עמדת המתנה" ומאפשרות לעובדיהן להמשיך לעבוד מהבית. ולמרות החשש שהעבודה מהבית תפגע בפרודוקטיביות, 29% מהחברות ישקלו מדיניות כלשהי של עבודה מהבית גם בתום המשבר.

עובדים מרגישים פחות מחוברים אבל איכות העבודה השתפרה

סקרים שונים שנערכים ברחבי העולם בדקו את התחושות בקרב העובדים מרחוק והם מעלים תחושות מעורבות.

סקר של KPMG שנערך בארה"ב מעלה כי מרביתם סבורים שהיו מוכנים היטב לעבודה מרחוק, וכי שיתוף הפעולה בצוות שלהם אפילו השתפר. למעלה ממחצית אומרים שהפרודוקטיביות שלהם עלתה וקרוב לשני-שלישים אומרים שאיכות העבודה שלהם השתפרה. כמעט כולם (94%), מציינים כי המחויבות שלהם למקום העבודה גדולה יותר, מאשר טרום המשבר.

אבל לא הכל חיובי. 44% חוששים שהטכנולוגיה תחליף אותם. 72% מהמנהלים בדרג גבוה ו- 66% מדרג הביניים, טוענים שהעבודה שלהם הפכה להיות יותר תובענית.

גם סקר של OnePoll and Citrix מצביע על תחושות מעורבות ביחס לחוויית העבודה מרחוק: 36% מעובדי משרדים, הרגישו "מוצפים רגשית" כתוצאה מהמעבר לעבודה מהבית בעקבות המצב; 32% נהנים מהשקט והשלווה של העבודה מהבית; 30% מתקשים להתמקד בעבודה משום שיש יותר מדי אנשים בבית; ו-28% חווים תחושת בדידות.

מחקר של אוניברסיטת ביילור שפורסם בכתב העת האירופאי לעבודה ופסיכולוגיה ארגונית, גורס כי יציבות רגשית ואוטונומיה הם מנבאים חשובים לשאלה האם עובדים יכולים לעבור בהצלחה לעבודה מרחוק. אם כך, סביר להניח שכאשר נצא מהמשבר, וגורמי הלחץ הנוכחיים שמשפיעים על העובדים מהבית ינוטרלו, תתרחש עוד קפיצה תודעתית ומעשית מצד המעסיקים, לגבי עבודה מהבית.
מבין העובדים המשיבים לסקר של OnePoll and Citrix, 30% העריכו שמקום העבודה שלהם יהיה גמיש יותר באשר למדיניות עבודה מהבית, בתום המשבר. נתון דומה כאמור, עולה גם מהסקר של Viola, על-פיו גם 29% מהמעסיקים ישקלו מדיניות כלשהי של עבודה מהבית לאחר המשבר.

בהקשר זה, אנו מזמינים אתכם לקרוא גם את הפוסט שלנו "סטטיסטיקות לגבי עבודה מרחוק ששווה לזכור גם כשנחזור לשגרה", המצביע על יתרונות העבודה (החלקית) מהבית בתקופות שגרה.

הצטרפו לשיח המקצועי הכולל עדכונים, חדשות וקהילת מומחים מעולם משאבי האנוש והטכנולוגיה – בקבוצת הלינקדאין שלנו

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp