שש שיטות עבודה מוכחות לשיפור ביצועי העובדים

דקות 5 | 11 בספטמבר 2016
אילוסטרציה - שביעות רצון עובדים

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

רבים ודאי מכירים את התחושה של ״יש לנו בחברה עובדים עם הרבה אנרגיות, פוטנציאל וחוזקות, ובכל זאת, יש לנו תחושה של בינוניות באוויר… מה עושים?"
בהחלט יתכן ש"האשם" אינו של העובדים, אלא של מנהלים שמטילים צל כבד על הצוותים שלהם, במקום לתת להם לככב.
אז איך מוציאים את העובדים מהבינוניות? – לפעמים המפתח לכך הוא דווקא לשנות את דפוסי הפעולה של המנהלים.

תנו קרדיט לעובדים

הדבר הטוב ביותר שמנהל יכול לעשות בכדי לעודד את עובדיו, הוא לתת להם קרדיט על הישגיהם, ובשום פנים ואופן לא לנכס לעצמו את הקרדיט על מעשיהם. כך ייתפס בעיניהם כמנחה בעל ערך ולא כמתחרה על התהילה.

עודדו שיתוף פעולה ולא תחרות

אם אתם רוצים לבנות צוותים מנצחים, תגמלו את הצוות על הישגים משותפים ושיתוף פעולה. רוב המנהלים לא עושים כך. במקום זאת, הם משווים בין העובדים ובכך יוצרים אווירת חשדנות שמונעת שיתוף אמתי.

שבחו מאמץ, לא כישרונות

לא כולם טאלנטים שיכולים לבלוט ביחס לכל האחרים. מדדו את העובדים שלכם לא רק על פי ביצועים אלא על פי יכולות, פוטנציאל, השקעה וכד'. תגמלו והוקירו לא רק כנגד עמידה ביעדים, אלא גם על למידה, השקעה, מאמץ וכו'.

היו ברורים על מה אתם מתגמלים ומתמרצים

היו עקביים – אל תבקשו מהאנשים שלכם לעשות דבר ואחד, ואז תתגמלו עבור דבר אחר. יותר מדי מנהלים מדברים בשני קולות ולדוגמה מבקשים מעובדיהם לשפר שירות ללקוח, אבל בפועל מתגמלים על "מכירות, מכירות… ועוד מכירות".

תנו משוב הוגן והזדמנות שנייה

היו הוגנים בתהליכי הערכת העובדים ושיחות המשוב. אל תייפו את התמונה ללא צורך, אבל כשיש לכם ביקורת על העובד, תנו אותה בצורה הוגנת. הציגו עובדות לאשורן, אך נקטו בגישה של ביקורת בונה. תנו לו הזדמנות שנייה וחישבו יחד איתו מה יעזור לו לשפר את ביצועיו.

תנו לעובדים ביטוי. אל תכריחו אותם לחשוב כמוכם

כן. העובדים שלכם לא תמיד מסכימים עם דעתכם וזה בסדר. הרי אין "אמת אחת". אפשרו לעובדים שלכם להביע את דעתם. יש הרבה עוצמה במגוון דעות ואפילו במחלוקת. אל תמהו לשלול דעות או דרכי עבודה שונות משלכם, ולא רק בכדי שלא תתקעו בקיבעון מחשבתי. מנהל טוב יודע שיש לו מה ללמוד גם מהעובדים שלו.
יש לכם הצעות נוספות? – שתפו אותנו!
הצטרפו לשיח המקצועי הכולל עדכונים, חדשות וקהילת מומחים מעולם משאבי האנוש והטכנולוגיה – בקבוצת הלינקדאין שלנו!

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp