אודות

ברוכים הבאים לבלוג HR times, הבלוג המקיף והמקצועי על עולם ניהול משאבי האנוש בישראל. כאן תוכלו להתעדכן בחדשות מעולם המחקר והאקדמיה, מעולם התעשייה ומערוצי תוכן מובילים אודות תחום משאבי האנוש על שלל גווניו ורבדיו. בנוסף, נפרסם כאן בבלוג סקירות וניתוחים של מוצרים מתקדמים כגון פתרונות לניהול כשרונות באירגון, וטכנולוגיה לניהול מערכי עובדים.

בלוג HR Times נכתב ומתופעל על ידי מיטב המומחים  בחברת Synerion (לביא טיימטק לשעבר), המציעה פתרונות טכנולוגים ושירותים המגשרים ומקשרים בין פעילות כוח אדם השוטפת ובין הניהול היזום של ההון האנושי.אתם מוזמנים להצטרף לדיונים המקצועיים, להגיב, לשתף ולהכיר את העמיתים שלכם בעולם הרחב של משאבי האנוש.

מי אנחנו?

סינריון מערכות מתמחה במתן פתרונות תוכנה מתקדמים לניהול ההון האנושי בארגון. עם למעלה מ- 25 שנות ניסיון, פתרונות התוכנה של סינריון פועלים בלמעלה מ-7,000 ארגונים בישראל ובעולם ומשרתים למעלה מ- 5,000,000 עובדים. הפתרונות של סינריון, המותקנים בארגונים בכל מגזרי המשק ובכל סדרי הגודל, תומכים בניהול שלבי מחזור חיי העובד בארגון, כולל ניהול מערך העובדים וחישוב שכר, ניהול גיוס עובדים וניהול הכישורים והכישרונות בארגון.

מוצרי התוכנה של סינריון קיבלו הכרה בינלאומית והם פועלים אצל לקוחות ברחבי העולם. סינריון הינה הספק הפרטי הגדול ביותר בקנדה של פתרונות לניהול מערך עובדים לשוק הבינוני. סינריון היא הנציגה הבלעדית בישראל של חברת Lumesse, מהמובילות בעולם בפתרונות Talent Management. החברה מעסיקה כ- 160 עובדים בישראל ו- 50 עובדים בחברת הבת שלה בקנדה. בנוסף, סינריון פועלת באמצעות רשת מפיצים במקומות שונים בעולם.

מה אנחנו עושים?

  • ניהול מערך העובדים (WFM – Workforce Management) – פתרונות מודולאריים מקיפים למחשוב, להסדרה ולריכוז תהליכי הניהול של כוח האדם בארגון. החל מתהליכים אוטומטיים של ניהול זמן ונוכחות וניהול היעדרויות, דרך סידור עבודה, תמחיר משימות  ועד לחישובי שכר.כלים פונקציונאליים חוצי מערכות הכוללים מערכת בינה עסקית וכלים לשירות עצמי, מאפשרים לבצע ניתוחים, להפיק דו"חות ותצוגות גראפיות של נתונים אינטגרטיביים.המידע מאפשר למנהלים ולעובדים לשפר את הביצועים, להגביר את היעילות, להגיב באופן פעיל לשינויים ולתרחישים שונים.
  • ניהול משאבי אנוש (HRM- Human Resource Management) – כלי מידע אודות המשאב האנושי, המאפשרים לתכנן, לטפל ולנהל בצורה מיטבית בנושאים של איוש משרות, גיוס עובדים ומידע אישי אודות כל עובד בארגון. כלים כגון: מערכת גיוס המבטיחה התאמה מרבית בין דרישות המשרה לכישורי המועמדים תוך כדי ייעול התהליך; מבנה ארגוני המציע ניתוח בהיר של המידע ותומך בתהליכי קבלת החלטות בנושאי איוש משרות וכד'; תיק מידע אישי המכיל מידע אודות העובד שנצבר החל משלב הגיוס ולאורך כל שנות עבודתו בארגון.
  • ניהול כישורים וכישרונות בארגון (Talent Management) – פתרונות מקיפים ומשולבים מבית Lumesse. פתרונות אלה מאפשרים למפות את הכישורים הקיימים בארגון ולאתר פערים ביחס לצרכים, כמו גם לזהות, לפתח ולשמר את העובדים בעלי תרומה מרכזית להשגת יעדיו הנוכחיים של הארגון ובעלי הפוטנציאל לתרומה עתידית. מערכות ניהול הכישורים והכישרונות תומכות בשלבים השונים במחזור חיי העובד בארגון  כגון: הערכת עובדים, ניהול הלמידה, ניהול מיומנויות וכשירויות, משוב 360 מעלות, תמריצים ותגמול, ניהול קריירה והמשכיות ניהולית, Analytics ועוד.

רוצים לשמוע עוד? בקרו אותנו באתר, בלינקדאין, או צרו עימנו קשר.